מדוע כדי לבחור אחסון אתרים אמין?

רוב בעלי אתרים רוצים אתר מיוחד ומשקיעים תשומת לב רבה בתכנון האתר, האפיון שלו, התכנים שייכללו בו, העיצוב שלו והדומיין אבל מייחסים חשיבות מועטה, אם בכלל, למקום בו הוא יאוחסן, וחבל.
יש כאלה שיטענו שהשרת שעליו יישב האתר הוא פרט טכני לא משמעותי, אולם זאת טעות גדולה ומי שמקשיב לעצות מסוג זה יבין מהן הבעיות שהוא נחשף בהקדם.
בפועל לאיכות השרת ישנה חשיבות בלתי מבוטלת מבחינת תפקוד האתר והיכולת שלו לעמוד במטרות שלשמן הוקם מלכתחילה, ובפרט יש לבחון האם השרת אמין, מאובטח וכן את מיקומו הגיאוגרפי.

באחסון אתרים זול יש בדרך כלל יותר מידי תקלות

הדבר שתמיד יכול לקרות באחסון אתרים בשרת לא אמין זה שגולשים שינסו להגיע לאתר שלכם ייתקלו בהודעת שגיאה וכלל לא בטוח שינסו את מזלם שוב מאוחר יותר (וגם אם כן, האתר כבר מקושר אצלם בתודעה לחוסר רצינות).
קיימות לא מעט חברות לאחסון אתרים המפתות בעלי אתרים עם מחירים נמוכים מאוד ולפעמים אפילו מציעים פתרון אחסון ללא עלות. אולם כדאי לדעת ששרת בלתי אמין עולה לכם ביוקר.
בשרתים זולים “דוחפים” בדרך כלל כמה שיותר אתרים וחשוב להבין ששרת שמאוחסנים עליו יותר מדי אתרים עלול ליפול לעיתים קרובות.
בנוסף חברות אחסון לא מקצועיות לא דואגים להגן מספיק את טוב על השרתים וגם אין להם צוות תמיכה מיומן, כך שבמקרה של התקפת ההאקרים האתר שלכם לא יהיה באוויר, לפעמים זמן רב.

אחסון אתרים אמין מקטין את הסכנות לתקלות

נכון שכל השרתים יכולים להיות מותקפות ע”י האקרים או שמידי פעם יהיו תקלות. בשרת לא אמין דברים כאלה קרים בכל יום שני וחמישי בזמן שבשרתים מקצועיים
בנוסף, שרת אמין מבטיח כי מידע יקר ערך או שינויים שביצעתם באתר לא ירדו לטמיון שכן הוא מבטיח גיבוי מתמיד, וסביר להניח שגם רמת השירות של אנשי המקצוע העובדים בחברה גבוהה יותר והם יסייעו לכם לפתור כל תקלה ביעילות ובמהירות.
כמובן שחשוב מאוד לוודא שהשרת מאובטח כהלכה, ואם אתם לא בקיאים מספיק בתחום נסו להתייעץ עם מישהו שאתם סומכים עליו ושמבין בנושאי אבטחת אתרים. בנוסף, אם האתר שלכם מיועד לקהל ישראלי, ובעתיד תרצו לקדם אותו עבור קהל זה, מומלץ להעדיף פתרונות אחסון שנמצאים כאן בישראל מבחינה פיזית – האתר יעלה מהר יותר וכך גם יזכה לדירוג טוב יותר בגוגל וגם יספק חוויית משתמש טובה יותר לגולשים.